Luimar Technologies’in kurucusundan girişimci gençlere ‘tavsiye’: Üniversite okumak zorunda değilsiniz

Dünyanın en genç girişimci ve milyarderlerinden biri olan Luimar Technologies’in kurucusu Austin Russell, CNBC Make It programına konuk oldu.

28 yaşındaki Russell, şu anda 2,4 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Orlando, Florida merkezli teknoloji girişimi Luminar Technologies sayesinde tahmini 1,6 milyar dolarlık net servete sahip. Russell’ın 11 yıl önce kurduğu şirket, sürücüsüz otomobillere güç sağlamak üzere donanım ve yazılım geliştiriyor.

CNBC Make It’e konuşan Russell, “20’li yaşlarındaki insanlar büyük bir enerjiye sahipler. Bir şeylere çok fazla tutku besliyorlar ve ben de kesinlikle bunun bir istisnası değilim. Muhtemelen bunu en uç noktaya kadar götürüyorum ve bu çok anlamlı” dedi.

Russell röportajda “16, 17 yaşlarındaydım ve dedim ki ‘Arabaların kendi kendilerini kullanabilmelerini sağlayacak yeni bir lazer sistemi yaratma vizyonum var. Bu dünyanın Google’ını ve tüm büyük otomobil üreticilerini, geride bırakacağız” ifadelerini kullandı.

“GİRİŞİMCİ ÖĞRENCİLER OKULU BIRAKMALI”

Hayatta başarılı olmak için üniversite diploması olmasına gerek olmadığını da söyleyen Russell, Peter Thiel Bursu’ndan 100 bin dolar hibe aldıktan sonra kendi şirketi olan Luminar’ı kurmak için 2012 yılında Stanford Üniversitesi’nden ayrıldığını aktardı.

Russell, kendisine sorulan “Girişimci öğrenciler okulu bırakmalı mı?” sorusuna ise “Kesinlikle” yanıtını verdi.

Yakın tarihte gerçekleşen bir Wall Street Journal’ın anketine göre ise Amerikalıların yarısından fazlası dört yıllık bir üniversite diplomasının, dört yıl boyunca eğitim görmeye değmeyeceğini düşünüyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx