Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul ittifakı için özel toplantı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’a sürpriz bir çıkarma yaptı, Altılı Masa’yı oluşturan partilerin örgüt yöneticileri ile üç ayrı toplantıda bir araya geldi. Ankara’da parti merkezlerinden ‘ittifak bitti’ açıklamaları gelirken Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesi ‘tabanda ittifak arayışı’ olarak yorumlandı. Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve CHP’li Gürsel Tekin ‘in de katıldığı belirtildi.

Görüşmenin diğer partilerin çağrısı üzerine gerçekleştiği öğrenildi. Toplantıya katılan, il ve ilçe yöneticileri, örgütte öne çıkan isimler gizli tutuldu.

‘DOĞRU İTTİFAK VE İSİMLERLE KAZANILMAYACAK İL YOK’

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, Kılıçdaroğlu, görüşmede, “Sandıkta ve tabanda ittifak kurmayı” hedeflediğini aktardı.

Görüşmeye katılan isimlerin ise Kılıçdaroğlu’na, “İttifak devam etmeli, vatandaştan gelen talepler de bu yönde. Siz elinizden geleni yaptınız, size haksızlık yapılıyor” dedikleri öğrenildi. Kılıçdaroğlu da ittifakın sürmesi için gösterdikleri çabalar için katılımcılara teşekkür etti. Doğru ittifakla ve isimlerle kazanılamayacak il olmadığını vurguladı.

CHP’li Gürsel Tekin, görüşmeyle ilgili şunları söyledi:

“Tabanda önüne geçilemeyen bir ittifak zaten var. Vatandaş Ankara’da ne dendiğinden çok kendi evinde ve mahallesinde ne yaşandığına bakıyor. Bunu en iyi partilerin illerdeki temsilcileri, yöneticileri görüyor. Kılıçdaroğlu ile buluşmayı kendileri talep ettiler diyebilirim. Bu millet masası buluşmasının ana konusunu İstanbul oluşturuyordu. Özetle İstanbul’da çok güzel şeyler olacak ve bunu seçimlerde göreceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx