Ayşe Kadın fasulye zengin yemeği oldu

Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan Ayşe Kadın fasulyenin fiyatı uçtu. 1 kilo Ayşe Kadın fasulye 136 lira 99 kuruştan satılmaya başlandı.

Dünyanın en fazla gıda fiyatlarındaki enflasyon Türkiye’de. Bir türlü fiyatların yükselişinin önüne geçilemiyor. Bir markette çekilen fotoğrafa göre 1 kilo Ayşe Kadın fasulyenin fiyatı 136 lira 99 kuruşa yükseldi. Bu fiyatı görenler, “Artık Ayşe Hanım diyeceğiz herhalde” yorumunu yaptı.

Türkiye’de gıda fiyatlarının önüne bir türlü geçilemiyor. Dünyanın en yüksek gıda enflasyonunun görüldüğü Türkiye’de yerli malı sebze meyveler bile deyim yerindeyse cep yakıyor.

Her geçen gün gelen zam haberleri özellikle sebze ve meyve fiyatlarını direkt etkiliyor. Seçim sonrasından bu güne kadar geçen sürede sadece akaryakıt fiyatlarına yüzde 80’in üzerinde zam yapıldı. Hatta bugün gelen bilgilere göre benzine 3 lira, motorine de 4 lira daha zam yapılacak.

Akaryakıta gelen fiyat artışları doğal olarak hayatımızdaki birçok ürüne de zam olarak yansıyor. Özellikle Anadolu’dan gelen sebze ve meyvelerin nakliye masrafları da katlanarak büyüyor.

AYŞE HANIMEFENDİ

Bugün çekilen bir fotoğrafa göre Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan Ayşe Kadın fasulyenin fiyatı adeta uçtu. 1 kilo Ayşe Kadın fasulye İstanbul’da 136 lira 99 kuruştan satılmaya başlandı.

Ayşe Kadın fasulyenin fiyatını görenler “Bundan sonra Ayşe Hanım diyeceğiz herhalde” diyerek zamma dikkat çekti.

Barbunyanın kilosu 104,90 TL iken, domatesin kilosu 35,99 TL etiketiyle satışa sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx