YKS sonuçları ne vakit açıklanacak? YKS sonuçları için ÖSYM tarihi açıkladı

YKS geride kalırken TYT, AYT, YDT imtihanlarına katılan öğrencileri sonuçları beklemeye başladı. Öğrenciler artık imtihanların akabinde “YKS sonuçları ne vakit açıklanacak” sorusunun cevabını araştırıyor. YKS sonuçları 20 Temmuz’da açıklanacak.

Üç milyonu aşkın adayın giriş yaptığı YKS’de öğrenciler alacakları puanlar ile eğitim hayatlarında bir yol çizecek. İmtihanların sona ermesiyle gerilimli bir periyodu artlarında bırakan öğrenciler heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyor. YKS sonuçları ne vakit açıklanacak?

YKS SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

YKS imtihan sonucunun açıklanacağı tarih ise aşikâr oldu. ÖSYM’nin imtihan takvimine nazaran YKS imtihan sonuçları 20 Temmuz’da açıklanacak.

SINAV SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK?

Adaylara sonuç evrakı gönderilmeyecektir. Adaylar imtihan sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden yahut taşınabilir uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara bildiri kararındadır.

YKS SORU VE KARŞILIKLARI YAYINLANDI

Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nın (YKS) üçüncü oturumu Yabancı Lisan Testi (YDT) de sona erdi. Böylelikle YKS’nin tüm oturumları tamamlanmış oldu.

2022 YKS soru kitapçıkları ve karşılık anahtarları yayımlandı. İmtihan sonrası ÖSYM yayınladığı duyuru ile YKS karşılık anahtarı kitapçığını “osym.gov.tr” internet adresinden adayların erişimine açtı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.