Ünlü yapımcıya eski sevgilisine ‘tehdit ve taciz’ suçlamasıyla dava

Üretimci Selçuk Çobanoğlu ile bir periyot birlikte çalışan ve duygusal birliktelik yaşayan modacı ve influencer Asena Sarıbatur, Çobanoğlu’ndan ayrılmak istediğini söyledi. Bu durumu kabullenmediği belirtilen Çobanoğlu’nun, genç bayanın yakınlarına “O benim daha evvel kaç bayanı infaz ettiğimi bilir” diyerek tehditte bulunması ve şantaj yapması üzerine Sarıbatur, savcılığa başvurdu. Çobanoğlu hakkında “silahla tehdit”, “şantaj”, “cinsel taciz”, “tehdit” cürümlerinden 15 yıl 6 aya kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki Asena Sarıbatur (36) ile kuşkulu Selçuk Çobanoğlu’nun (61) tıpkı iş yerinde vazife aldıkları sırada tanıştıkları ve ortalarında bir müddet bağ olduğu anlatıldı. Sarıbatur’un daha sonra Çobanoğlu ile görüşmek istememesi üzerine, şüphelinin bu durumu kabullenmeyerek, 2019 yılının Aralık ayında telefonda genç bayana ‘Seni bitireceğim, herkese rezil edeceğim’ diyerek tehditte bulunduğu kaydedildi.

BELİNDEKİ SİLAHI GÖSTERDİĞİ ANLATILDI

Asena Sarıbatur ile Selçuk Çobanoğlu’nun Ocak 2020’de buluştuklarının anlatıldığı iddianamede, Çobanoğlu’nun Sarıbatur’a belindeki silahı göstererek, “Öyle bir psikolojideyim ki her şeyi yapabilecek durumdayım” diyerek tehdit ettiği aktarıldı.

Sarıbatur’un tekrar de kendisiyle görüşmek istememesi üzerine, kendisi ile birlikte olduğu sırada mesken ve otomobil alırken genç bayana takviye olmak hedefi ile verdiğini tez ettiği paraların karşılığında senet istediği bilgisine yer verildi.

Genç bayana, “Bu parayı ödeyemiyorsan gel ayda bir bende kal, beni güzelleştir, para işleri ortadan kalksın’ sözlerini kullanarak, cinsel tacizde bulunduğu belirtildi. Daha sonraki tarihlerde de gönderdiği iletilerde Sarıbatur’a şantajda bulunarak, kendisi ile cinsel münasebete zorladığı anlatıldı.

‘KAÇ BAYANI İNFAZ ETTİĞİMİ BİLİR’

İddianamede, 2021 yılının Ağustos ayında Asena Sarıbatur’un bir yakını ile görüşen Selçuk Çobanoğlu’nun, genç bayan hakkında “O benim daha evvel kaç bayanı infaz ettiğimi bilir” diyerek tehditte bulunduğu belirtildi.

MAHPUS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Savcılık, Selçuk Çobanoğlu’nun “silahla tehdit”, “şantaj”, “zincirleme halde cinsel taciz”, “tehdit” kabahatlerinden toplamda 4 yıl 3 ay 22 günden 15 yıl 6 aya kadar mahpus ile cezalandırılmasını talep etti. Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederek, duruşma günü verdi.

MÜDAFAA KARARI ALDI

Öte yandan Asena Sarıbatur’un Anadolu Aile Mahkemesi’ne başvurusu üzerine, Selçuk Çobanoğlu hakkında 6 ay mühletle müdafaa kararı verildi.

ZORLA SENET İMZALATTIĞI BELİRTİLDİ

Müşteki Asena Sarıbatur’un avukatı tarafından savcılığa sunulan dilekçede ise, Selçuk Çobanoğlu’nun Sarıbatur’u bildiri aracılığıyla tehdit ettiği ve ruhsal şiddet uyguladığı belirtilerek, genç bayana baskı uyguladığı belirtildi. Dilekçede, Çobanoğlu’nun Sarıbatur için harcadığını argüman ettiği 200 bin dolarlık bir senedi imzalaması için genç bayanı zorladığı anlatılarak, parayı aldıktan sonra kendisini rahat bırakacağını, aksi halde medyatik işler yaparak hayatını kazanan genç bayanı tüm Türkiye’ye rezil edeceğini, iş yaptırmayacağını söylediği tabir edildi. Dilekçede, Sarıbatur’un şantaj ve tehdit altında imzalamak zorunda kaldığı belirtildi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.