TOGG’un kriptosu zarar ettirdi

Teknolojik yeniliklere uyum için TOGG’un ön siparişlerinde yeni bir yol izlenmişti. Bu yol ile TOGG’a özel 2023 adetle sınırlı NFT koleksiyonu oluşturuldu. Bu koleksiyonu açık artırma ile alan yurttaşlar ön siparişte öncelik kazanacaktı. Bu NFT’ler ise AVAX isimli bir kripto para ile alınabiliyor.

20 binden fazla yurttaş bu paradan alıp NFT açık artırımını beklemeye başladı. 5 Şubat’ta açık artırma süreci başladı, 15 Şubat’a kadar sürmesi planlanıyordu. Ancak deprem felaketi nedeniyle durduruldu.

Dün yapılan bir açıklama ile açık artırmanın başka bir zamana ertelendiği ancak NFT sahiplerinin ön siparişte öncelik hakkı bulunmayacağı duyuruldu. Bu haberle birlikte AVAX’de yüzde 40’ı bulan zararlar oluştu. TOGG almak için bütün birikimini bu paraya yatıran yurttaşlar büyük bir mağduriyet yaşadı.

‘ALAY EDİYORLAR’

Yurttaşların sosyal medyada yaptığı paylaşımlardan bazıları şöyle:

  • Arkadaşlar bence bunu CİMER’e yazalım hep beraber. Çok yanlış bir şey bu. Hayatında Coin almayan bana AVAX aldırdılar sonra vazgeçtiler.
  • CİMER’e şikâyet yazacağım ayrıca hukuki olarak hakkımı savunacağım. Alay eder gibi 35 gün sonra yapılan bir açıklama ile 20-30 bin kişi mağdur edildi.
  • Hem kendime hem eşime ortalama 20.60 dolardan 1000 AVAX aldım NFT için. Şu an 15.40 dolara düştü. 80 bin TL zarardayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir