Rekabet Heyeti, 4 elektronik eser şirketi hakkında soruşturma başlattı

Rekabet Kurumu; Vatan Bilgisayar, Teknosa, Media Markt ve Sunny Elektronik hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Kurumun internet sitesinde yer alan açıklamaya nazaran, Rekabet Heyeti’nin 18 Mayıs’taki toplantısında Vatan Bilgisayar, Teknosa, Media Markt ve Sunny Elektronik’in Rekabetin Muhafaza Hakkında Kanun’un “Rekabeti Sınırlayıcı Mutabakat, Uyumlu Aksiyon ve Kararlar” başlıklı 4. unsurunu ihlal ettiği suçlamasıyla ilgili önaraştırmaları kıymetlendirdi.

Bulguların önemli ve kâfi bulunduğu belirtilen açıklamada, 4 şirket hakkında soruşturma açılmasına karar verildiğin aktarıldı. Açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Önaraştırmalarda elde edilen bilgi ve doküman ile yapılan tespitleri 18.05.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Konseyi, bulguları önemli ve kâfi bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. hususunu ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak; Media Markt Turkey Ticaret Limited Şirketi, Teknosa İç ve Dış Tic. A.Ş., Vatan Bilgisayar San. ve Tic. İle Sunny Elektronik San. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına 22-23/370-M ve 22-23/371-M sayı ile karar verdi.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.