İsmail Kartal, Fenerbahçe ile 3. dönemine başlıyor

2022-2023 sezonunu Başakşehir karşısında alınan Türkiye Kupası zaferiyle tamamlayan Fenerbahçe’de bu final maçının ardından Portekizli çalıştırıcı Jorge Jesus, takımdan ayrıldığını açıklamıştı.

Jorge Jesus’un vedasının ardından ise sarı-lacivertli yönetim teknik adam arayışlarına hız vermişti. Fenerbahçe birçok adamla görüşme gerçekleştirmesine rağmen Jesus’tan önceki teknik adam İsmail Kartal’da karar kıldı ve deneyimli çalıştırıcıya takımı 3. kez emanet etti.

“Yeniden Çubuklu’nun başına geçiyor”

Sarı-lacivertliler yaptığı duyuruyla İsmail Kartal’la 1 yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu.

Konuyla ilgili Fenerbahçe şu açıklamayı yaptı:

Fenerbahçemize hem futbolcu hem de teknik direktör olarak hizmet eden ve en zor dönemlerde camiamızın bir neferi olarak hiçbir sorumluluktan kaçınmayan İsmail Kartal Hocamız ile 2023-2024 sezonu için bir yıllık anlaşmaya varılmıştır.

İsmail Kartal, Fenerbahçe kariyerini bu sezon yarışacağımız tüm kulvarlarda kupalar kazanarak taçlandırmak için, yeniden Çubuklu’nun başına geçiyor.

Yuvana hoş geldin FENERBAHÇE’NİN NEFERİ

İlk döneminde 2.17 puan ortalaması yakaladı

Fenerbahçe’de 3. macerasına başlayacak olan İsmail Kartal, 2014-2015’teki ilk döneminde takımla 46 maça çıkmış 30 galibiyet, 10 beraberlik ve 6 yenilgi alarak maç başına 2.17 puan ortalaması yakalamıştı.

Fenerbahçe o sezon Süper Lig’i 2. sırada tamamlamış ve Süper Kupa zaferine uzanmıştı.

İkinci sezonunda takımın başına sezon ortasında geçti

2021-2022 sezonunda ise Fenerbahçe ile 21 maça çıkan İsmail Kartal 12 galibiyet, 5 beraberlik ve 4 yenilgi almıştı. Deneyimli hoca maç başına 1.95 puan ortalaması yakalamış ve sezonu yine 2. sırada bitirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx