Busenaz Sürmeneli: Bizi ikinci ve üçüncülük kesmez

Olimpiyat ve dünya şampiyonu ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, birinci sefer katılacağı Akdeniz Oyunları’na Ordu’da kamp yaparak hazırlanıyor. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na ve İstanbul’da yapılan Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’na Ordu’da hazırlanan, Türkiye’nin birinci Olimpiyat şampiyonu boksörü Busenaz Sürmeneli, Ordu’nun kendisine şampiyonalar öncesi uğurlu geldiğini söylemişti. Sürmeneli, 11-22 Haziran 2022 tarihleri ortasında Ordu Yeni Stadyumu’nda yer alan boks idman salonunda hazırlıklarını sürdürürken, Akdeniz Oyunları’nda ismini bir kere daha tarihe yazdırmak için kampa girdi.

HER ŞEY İSTEDİĞİMİZ ÜZERE GİDİYOR”

Kamp esnasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ulusal atlet Busenaz Sürmeneli, “Dünya Şampiyonası’ndan çıktık, her şey hoş ve istediğimiz üzere gidiyor, Akdeniz Oyunları birinci kez oluyor. Biz de birinci kez katılacağız. İnşallah tarihte birinci kere ismimizi altın harflerle oraya da yazdıracağız. Kampımıza Ordu’da başladık, Ordu’da başladığımız kamplarımız daima bu halde şampiyonlukla sonuçlanıyor, inşallah burada da şampiyonluk ile sonuçlanır. Hoş ve verimli bir kamp geçiririz inşallah” dedi.

“BİZİ, İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜLÜK KESMEZ”

“Akdeniz Oyunları’na birinci sefer katılacağız ve orada bayan boksunu izleteceğiz” diyen Sürmeneli, “İnşallah sonu şampiyonluk olur, bizi artık ikinci ve üçüncülük kesmez. Şampiyonluk bizim tek maksadımız. Yeni bir sıklette yeni maceraların peşinden koşarak gidiyoruz. Dünya Şampiyonluğu’nda da biraz heyecanlıydım fakat görüyoruz ki uygun bir çalışmış ve âlâ bir başı olan Buse’yi hiç kimse hiçbir yerde dövemiyor. Düzgün çalışmıştık ve hazırlık kampları yaparak yeterli motive olduk. En değerlisi de ülkemizde yapıldığı için seyircimizin de dayanağı ile başka bir motivasyon kaynağımız oldu. En hoş maçları seyircilerimize seyrettirmeye çalıştım. Oraya gelen herkese boksun nasıl hoş bir spor olduğunu izletmek istiyorum. Onu da izletebildiğimi düşünüyorum, daha yapacağımız çok şey var, inşallah onlara da adım adım gideceğiz” biçiminde konuştu.

“BEKLENTİMİZ HER VAKİT ŞAMPİYONLUK”

Beklentisinin her vakit şampiyonluk olduğuna değinen Busenaz Sürmeneli, “En son Olimpiyat şampiyonu olarak orada da bu şampiyonluğu sürdürmek istiyorum. İnşallah en yeterli formda gidip ülkemi temsil etmek istiyorum. Sonuçta bu spor, yenilebiliriz de değerli olan tepede kalabilmek. Herkes bir şampiyonu yenmek için çalışıyor, ben olsam ben de o halde çalışırdım. Biz de onun şuurunda ve psikolojisindeyiz, ona nazaran çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİN MUVAFFAKİYET ÇITASINI YÜKSELTMEK İSTİYORUZ”

Basın mensuplarına kamp hakkında açıklamalarda bulunan Teknik Yönetici Cahit Süme, “Ordu’dan sonra nereye gidiyorsak hoş sonuçlar alıyoruz. Olimpiyat ve dünya şampiyonluğunda altın madalyalar aldık. Burada Valimiz Tuncay Sonel, Belediye Liderimiz Dr. Mehmet Hilmi Güler, Spor Vilayet Müdürümüz Mustafa Genç bizlere çok takviye oluyor. Ruhsal olarak rahat olmamız bizi işimize daha çok motive ediyor, en değerli şey aslında bu. Bu Akdeniz Oyunları birinci kez gerçekleşiyor. Dünya şampiyonasından yeni çıktık ve şampiyonluk kazandık. Bu türlü kısa vakitte elbette ki bir tepe karşılaşmasından sonra tekrara bir diğer tepeye odaklanmak hem sportmen hem de antrenör için sıkıntı şeyler. Akdeniz Oyunları ülke olarak iştirak sağlanan bir tertip. Biz kendi başımıza aldığımız bir karar değil. Ülkemizin tüm ekiplerle güzel sonuçlar elde edebilmesi için bizim de buraya katılmamız gerekiyor. Bizim en azından 3 ay inişe geçmemiz gerekiyordu fakat zorunluluktan dolayı katılmak istiyoruz, ülkemizin muvaffakiyet çıtasını yükseltmek istiyoruz. Fakat güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyoruz” sözlerine yer verdi.

Ordu Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Mustafa Genç ise atlete ve kampta ve şampiyonada muvaffakiyetler diledi.

Akdeniz Oyunları tarihinde birinci kere bayanlar boksta ringe çıkacak. 19. Akdeniz Oyunları 25 Haziran-5 Temmuz 2022 tarihleri ortasında Cezayir’in Vahran kentinde yapılacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.