Binali Yıldırım: Terör örgütlerini gıdıklayanlar var

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İstanbul’da Bağcılar Belediyesi’nde düzenlenen “Kastamonu Evliyaları ve Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri Anma Programı”nda konuşma yaptı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, gelininin Kastamonulu olduğunu söyleyen Binali Yıldırım, “Kastamonu’ya hısım olmak kolay bir iş değil. Bize ot yoldurdular. Laf aramızda, gelinimizi alıncaya kadar epey bir zahmet çektik. Ama çok mutluyuz. İyi ki de hısım olmuşuz, dünür olmuşuz Kastamonulularla” ifadelerini kullandı.

Ilgaz Dağı tüneliyle Kastamonu’ya daha kısa sürede seyahat edilebildiğini dile getiren Yıldırım, “Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Ama sizin de çok dikkat ettiğiniz bir şeye biz de dikkat ettik. Dedik ki ‘Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz’. Terörle amansız bir mücadele verdik. Elhamdülillah, bugün terör ülkemizin gündeminin en dip sıralarında. Bugün Güneydoğu’da, Doğu’da, yurdun her köşesinde barut kokusu olan yerlerde çiçek kokusu var. İnsanlar dağlarda, ovalarda, vadilerde seyahat ediyor, işini yapıyor?” diye konuştu.

“Türkiye’nin kazanımlarını hazmedemeyenler olduğunu” belirten Yıldırım, “Terör örgütlerini gıdıklayanlar var. Bir yandan FETÖ, bir yandan bölücü PKK örgütü. Durup dururken cumhurbaşkanlığı seçimine taraf oldular. Sizin ne işiniz var? Seçim bizim seçimimiz. Sizin oy hakkınız mı var? Bırak onların taraf olmasını, bunların arkasındaki, iplerini ellerinde tutanlar da işin içine girdi” dedi.

Göçmenlerle ilgili tartışmalara da değinen Binali Yıldırım, “Buradaki geçici barınma hakkı olan mültecileri göndereceğiz. Bunu kimse siyaset malzemesi yapmasın, istismar etmesin. Bu mesele dünyanın meselesidir. Dünyada 80 milyon mülteci var. Türkiye nüfusuna yakın mülteci var. Yeri yurdu yok. Avrupa’da, Amerika’da, Güney Amerika’da, her yerde var. Küresel bir sorunun çözümünün de küresel olması icap ediyor” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir